Kutsume Sind, armas vaba naishing, sumedal augustikuul tüüne Lõuna-Eesti looduse põue kogema midagi väga erilist!

Soovime Sulle anda kohustustevaba loovusele pühendatud nädalavahetuse,
sest puhanud naine on loov naine.

LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoas innustame Sind lahti laskma piiravatest mõtetest, liigume pehmelt ja dünaamiliselt, et loovenergia saaks voolata, õpetame Sind südamega vaatama ja tundeelamusi pildile püüdma, juhime Su loominguradadele botaanilise seade sättimise ja unenäopüüdja meisterdamisega, kaasame Su maitserännakule ühise söögilaua ääres, mida katavad emakese looduse rikkalikud suveannid, virgutame keha ja vaimu metsikutelt Gruusia nõlvadelt korjatud puhta teega, naudiskleme saunarituaale, kümbleme lopsakas looduses, tunneme siirast rõõmu üheskoos veedetud ajast…


LOOVUSEGA KOOSKÕLAS on hingeline, vabastav, julgustav ja inspireeriv loometuba, mis ühendab endas oma loomingulise mina avastamist / taas leidmist meditatiivsete tegevuste ja
kohalolu fotograafia kaudu.MIS ON KOHALOLU FOTOGRAAFIA?

Kohalolu, tuntud eesti keeles ka kui teadlikkus, teadvelolek või ärksameelsus, on lihtsustatult seletatuna teadlikult hetkes viibimine. Teadvelolek on end ümbritseva vaatlemine lapseliku siiruse ja uudishimuga ilma hinnanguid andmata ja vajaduseta tõlgendada või tähendusi otsida.

Fotokaamera omakorda on instrument, mis oleks justkui loodud koondama tähelepanu sellele, mis leiab aset siin ja praegu. Pildistamine on kõige otsesemas tähenduses silmapilgu jäädvustamine. Lähenedes viimasele teadlikult võtab maailm läbi kaamerasilma uued mõõtmed – fookusesse tulevad kihid, mida varasemalt pole märganud. Fotograafiat võib seeläbi praktiseerida kui meditatsiooni, ankrut käesolevasse hetke, kus annad oma usalduse jäägitult alateadvusele ja meeltele. Kohalolu fotograafia püüab pildile mitte ainult visuaalid, vaid ka hetkeemotsioonid, lõhnad ja helid. LOOMETOA (ORIENTEERUV) AJAKAVA


REEDE
12. august

17:00 – kogunemine Vahil & nädalavahetuse rütmi sisse elamine

18:00 – tervitusmokteil & sõbrunemine

19:00 – tapas stiilis õhtueine


LAUPÄEV
13. august

07:30 – harjutus “Hommikuleheküljed” — kolm lehekülge vabas käes kirjutatud mõtte- & teadvusevoogu

08:15 – kosutav hommikusöök

09:30 –  kohalolu fotograafia algajatele vestlusring

10:30 – rattaretk metsapõue; qigong Elisega; taimse materjali kogumine pärastlõunase loomingulise tegevuse tarbeks

13:00 – piknik allika veerel

14:00 – pöördumine tagasi Vahile

14:30 – metsast kogutud taimedega kompositsiooni loomine & kohalolu fotograafia praktika Evaga

17:00 – teeaeg & saun (soovijatele)

19:30 – Vahemereline mezze õhtusöök


PÜHAPÄEV
14. august

07:30 – harjutus “Hommikuleheküljed” — kolm lehekülge vabas käes kirjutatud mõtte- või teadvusevoogu

08:15 – qigong Elisega

09:00 – kosutav hommikusöök 

10:00 – unenäopüüdja meisterdamine koos Merikesega

12:00 – (tee)aeg iseendale

13:00 – külluslik lõunalaud

15:00 – jätame selleks korraks nägemiseni…♡


LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoa maitsetest tulvil road valmistavad Eva ja Merike mahlakaimatest hooajalistest köögi- ja puuviljadest (Eva enda Gurmeeaiast), kohalikelt talunikelt soetatud toorainest (Loona talu veski & Metsavenna Meierei)
ning Kolme Sõsara küpsetistest.

Menüü on inspireeritud Vahemere köökidest nii selle vetevälja põhja-, ida- kui lõunakaldalt.

Tee on missioonitundega kasvatatud Renegade teefarmis Gruusias.

Ürituse menüü on liha- ja alkoholivaba.KES?

Merike Uuetoa

on tüdruk, ema, kuninganna, armastaja, looja… tiitleid ja erinevaid rolle on tal mitmeid.
Praeguses ajahetkes žongleerib Merike näilise kergusega argipäeva askelduste, lastekasvatamise, koduhoidmise ning ettevõtlusega. 

Suve saabudes on lisaks veel käsil nii Vahi talu ülalpidamine, aiatööd, laste toetamine kui ka erinevad ärialased projektid pulmade dekoreerimisest kuni öölaada korraldamiseni välja.

Tugev side loovusega tekkis Merikesel kuus aastat tagasi, kui ta hakkas enda ümber üha rohkem ilu ning loomingut märkama. See märkamine kandus ka sissepoole ja aina rohkem kasvas usaldus omaenese võimete ja oskuste vastu.

Esimesed sammud said tehtud unenäopüüdjate valmistamisega, siis juba tulid juurde teised lihtsamad dekoratsioonid, mis viisid naise ürituste loomise ja kaunistamiseni.

Vahile jõudmine oli Merikese elu üks suurematest pöördepunktidest, kus tuli lahti lasta paljudest arusaamadest, mõttemustritest ning seljataha jätta mugavustsoon.

Vahil ootas naist armastus — armastus oma kaasa, laste, looduse ning elu vastu.

Eva Elijas

on isepäine, tunnetest tulvil, üdini loominguline, lahtise südamega fotograaf, retseptilooja, toidublogija / -stilist, hobiaednik, lillefanaatik ja tee-entusiast.

Eva teadmistejanu looduse, inimloomuse- ja loovuse vastu võivad peagi olla sillutamas teed uue kutsumuseni, ent fotograafia on ja jääb alatiseks tema esimeseks kireks.

Pildistamisega alustas naine juba noorukieas ning täna spetsialiseerub ta loomingulisele toote- ja brändifotograafiale tehes koostööd ettevõtetega eelkõige vaimse heaolu ja teadveloleku (ingl mindfulness) ning toidu- ja aiandusvaldkondades.

Tungiv vajadus praktiseerida (ja huvilisetele tutvustada) fotograafiat kui meditatsioonivormi hakkas Eva hinges kasvama aastal 2018 peale emotsionaalselt turbulentset eluperioodi, mil avastas, et südamevalu pildiks tõlgendamine annab justkui uue hingamise.

Peale Eestist eemal viibitud kümnendit kolis Eva koos abikaasaga kahe aasta eest idüllilisema elu otsinguil tagasi oma lapsepõlve mängumaale, kuhu paar rajab nüüd permakultuuri põhimõtetele tuginevat aeda. Aias kasvatavad nad hulgaliselt nii kodu- kui võõramaiseid söödavaid taimi, naudivad vaadet metsale ja suurlinnatuledest puutumatule tähistaevale.KUS?

Vahi on paik, kus aeg peatub.
Vahil võetakse külalisi vastu kui sõpru pidades oluliseks, et kõik saaksid end muinasjutulises miljöös tunda õndsa ja vabana.
Vahil oled Sa metsade rüpes hoitud.

Talu läheduses leidub mitmeid maaliliste maastikega matkaradu, vulisevaid ojasid ning kopratammesid, kus saab end ürgse energiaga laadida.

Vahil on ka omanäoline saun — see on segu suitsu- ning Vene saunast. Tegemist on kinnise kerisega saunaga, mida Vahi peremees kütab mitu tundi ette.

Saunas ei ole järjepidevalt kõrge temperatuur, vaid kuumus tuleb leili visates. Vahi saun on soositud eelkõige aurusauna austajate seas. Traditsioonide kohaselt käiakse saunas ilma kehakateteta ning ainult hea tujuga.KELLELE?

Ootame LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoast osa võtma kaheksat (algajat) fotograafiahuvilist naist, kes soovivad (taas)avastada ning ühenduse luua oma loomingulise minaga, harjutada silma märkamaks enne nähtamatuks jäänud ilu ja ammutada inspiratsiooni emakesest loodusest.

Üritusest osavõtt eeldab foto- või telefonikaamera olemasolu,
baasteadmisi fotograafiast ja kaamera seadistustest ning
käsitlemisest.


OSAVÕTT

LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoa osavõtu maksumus on 275€ * inimese kohta, mille palume lahkelt registreerimissoovist teatamise järel täismahus ette maksta.

Peale ettemaksu laekumist saadame osavõtjatele e-posti teel registreerimiskinnituse ning hiljemalt 29. juuliks detailsema ürituseinfo.

Hinnas sisalduvad kuus ühist söögikorda ja laupäevane-pühapäevane teeaeg, majutus neljastes tubades (saunamaja ülakorrusel & glämpingutelgis) ning kõik vajalik mõnusa une jaoks, materjalid / töövahendid loominguliste tegevuste tarvis.

Kõiki osalejaid ootab Vahile saabudes väike kingitus!

* Ürituse ärajäämise korral tagastatakse osavõtjatele kogu makstud summa viie tööpäeva jooksul.

REGISTREERIMINE

Kirjuta oma osavõtusoovist:
eva@fleurrustique.com

Või saada meile Instagram’is DM:

Küsimustele vastame tööpäeviti ka telefonitsi:
+372 5300 1440

VAHI talu

Kalliküla 68007
Valga maakond