○○○ LOOMETUBA (12-14/08/22) JÄÄB ÄRA ○○○Kutsume Sind, hea vaba naishing, sumedal augustikuul tüüne
Lõuna-Eesti looduse põue kogema midagi väga erilist!

Soovime Sulle anda kohustustevaba loovusele pühendatud nädalavahetuse,
sest puhanud naine on loov naine.

LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoas innustame Sind lahti laskma piiravatest mõtetest, liigume pehmelt ja dünaamiliselt, et loovenergia saaks voolata, õpetame Sind südamega vaatama ja tundeelamusi pildile püüdma, juhime Su loominguradadele botaanilise seade sättimise ja unenäopüüdja meisterdamisega, kaasame Su maitserännakule ühise söögilaua ääres, mida katavad emakese looduse rikkalikud suveannid, virgutame keha ja vaimu metsikutelt Gruusia nõlvadelt korjatud puhta teega, naudiskleme saunarituaale, kümbleme lopsakas looduses, tunneme siirast rõõmu üheskoos veedetud ajast…


LOOVUSEGA KOOSKÕLAS on hingeline, vabastav, julgustav ja inspireeriv loometuba, mis ühendab endas oma loomingulise mina avastamist / taas leidmist meditatiivsete tegevuste ja
kohalolu fotograafia kaudu.MIS ON KOHALOLU FOTOGRAAFIA?

Kohalolu, tuntud eesti keeles ka kui teadlikkus, teadvelolek või ärksameelsus, on lihtsustatult seletatuna teadlikult hetkes viibimine. Teadvelolek on end ümbritseva vaatlemine lapseliku siiruse ja uudishimuga ilma hinnanguid andmata ja vajaduseta tõlgendada või tähendusi otsida.

Fotokaamera omakorda on instrument, mis oleks justkui loodud koondama tähelepanu sellele, mis leiab aset siin ja praegu. Pildistamine on kõige otsesemas tähenduses silmapilgu jäädvustamine. Lähenedes viimasele teadlikult võtab maailm läbi kaamerasilma uued mõõtmed – fookusesse tulevad kihid, mida varasemalt pole märganud. Fotograafiat võib seeläbi praktiseerida kui meditatsiooni, ankrut käesolevasse hetke, kus annad oma usalduse jäägitult alateadvusele ja meeltele. Kohalolu fotograafia püüab pildile mitte ainult visuaalid, vaid ka hetkeemotsioonid, lõhnad ja helid. LOOMETOA (ORIENTEERUV) AJAKAVA


REEDE
12. august

17:00 – kogunemine Vahil, olustikuga tutvumine, nädalavahetuse rütmi sisse elamine

18:00 – tervitusmokteil & sõbrunemine

19:00 – hõrk tapas stiilis õhtueine Vahi talu õdusal terrassil


LAUPÄEV
13. august

07:30 – harjutus “Hommikuleheküljed” — kolm lehekülge vabas käes kirjutatud mõtte- & teadvusevoogu

08:15 – kosutav müsli buffet hommikusöök

09:30 –  vestlusring kohalolu fotograafiast, teadlikkusest, loovusest ja inspiratsioonist

10:30 – rattaretk metsapõue, qigong Elisega, loodusvaatlused läbi kaamerasilma, taimse materjali kogumine pärastlõunase loomise tarvis

13:00 – olesklemine ja piknik allika veerel

14:00 – pöördumine tagasi Vahile

14:30 – loodusest korjatud taimedega vabas vormis kompositsiooni loomine (mandala, seade, skulptuur… kuhu iganes loovus Sind viib) & hetkede jäädvustamine koos Evaga

17:00 – kellaviietee & saunamõnud (soovijatele)

19:30 – Vahemereline mezze õhtusöök


PÜHAPÄEV
14. august

07:30 – harjutus “Hommikuleheküljed” — kolm lehekülge vabas käes kirjutatud mõtte- või teadvusevoogu

08:15 – qigong Elisega

09:00 – kosutav müsli buffet hommikusöök

10:00 – unenäopüüdja meisterdamine koos Merikesega

12:00 – (tee)tund iseendale

13:00 – külluslik kolmekäiguline lõunalaud

15:00 – jätame selleks korraks nägemiseni, aga kohtume kindlasti veel…♡


LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoa maitsetest tulvil road valmistavad Eva ja Merike mahlakaimatest hooajalistest köögi- ja puuviljadest (Eva enda Gurmeeaiast) ning kohalikelt talunikelt soetatud toorainest (Loona talu veski & Metsavenna Meierei), komplimendiks ümberkaudsete käsitööliste küpsetised.

Menüü on inspireeritud Vahemere köökidest nii selle vetevälja põhja-, ida- kui lõunakaldalt.

Tee on missioonitundega kasvatatud Renegade teefarmis Gruusias.

Ürituse menüü on liha- ja alkoholivaba.KELLELE?

Ootame LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoast osa võtma Sind ja veel seitset fotograafiahuvilist naist, kes soovivad (taas)avastada ning ühenduse luua oma loomingulise minaga, harjutada silma märkamaks enne nähtamatuks jäänud ilu ja ammutada inspiratsiooni emakesest loodusest.

Elamusest osavõtt eeldab foto- või telefonikaamera olemasolu,
baasteadmisi fotograafiast ja kaamera
seadistustest ning käsitlemisest,

ent LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometuba ei ole loeng
fotoaparaadi tehnilistest aspektidest ning klassikalistest fotograafia põhitõdedest ja reeglitest.
Otse vastupidi — innustame Sind reeglid kaugele seljataha jätma ja saadame Su loomingulise vabaduse looklevale rajale.KES?

Merike Uuetoa

on tüdruk, ema, kuninganna, armastaja, looja… tiitleid ja erinevaid rolle on tal mitmeid.
Praeguses ajahetkes žongleerib Merike näilise kergusega argipäeva askelduste, lastekasvatamise, koduhoidmise ning ettevõtlusega. 

Suve saabudes on lisaks veel käsil nii Vahi talu ülalpidamine, aiatööd, laste toetamine kui ka erinevad ärialased projektid pulmade dekoreerimisest kuni öölaada korraldamiseni välja.

Tugev side loovusega tekkis Merikesel kuus aastat tagasi, kui ta hakkas enda ümber üha rohkem ilu ning loomingut märkama. See märkamine kandus ka sissepoole ja aina rohkem kasvas usaldus omaenese võimete ja oskuste vastu.

Esimesed sammud said tehtud unenäopüüdjate valmistamisega, siis juba tulid juurde teised lihtsamad dekoratsioonid, mis viisid naise ürituste loomise ja kaunistamiseni.

Vahile jõudmine oli Merikese elu üks suurematest pöördepunktidest, kus tuli lahti lasta paljudest arusaamadest, mõttemustritest ning seljataha jätta mugavustsoon.

Vahil ootas naist armastus — armastus oma kaasa, laste, looduse ning elu vastu.

Eva Bronzini

on isepäine, tunnetest tulvil, üdini loominguline, lahtise südamega fotograaf, retseptilooja, toidublogija / -stilist, hobiaednik, lillefanaatik ja tee-entusiast.

Eva teadmistejanu looduse, inimloomuse- ja loovuse vastu võivad peagi olla sillutamas teed uue kutsumuseni, ent fotograafia on ja jääb alatiseks tema esimeseks kireks.

Pildistamisega alustas naine juba noorukieas ning täna spetsialiseerub ta loomingulisele toote- ja brändifotograafiale tehes koostööd ettevõtetega eelkõige vaimse heaolu ja teadveloleku (ingl mindfulness) ning toidu- ja aiandusvaldkondades.

Tungiv vajadus praktiseerida (ja huvilisetele tutvustada) fotograafiat kui meditatsioonivormi hakkas Eva hinges kasvama aastal 2018 peale emotsionaalselt turbulentset eluperioodi, mil avastas, et südamevalu pildiks tõlgendamine annab justkui uue hingamise.

Peale Eestist eemal viibitud kümnendit kolis Eva koos abikaasaga kahe aasta eest idüllilisema elu otsinguil tagasi oma lapsepõlve mängumaale, kuhu paar rajab nüüd permakultuuri põhimõtetele tuginevat aeda. Aias kasvatavad nad hulgaliselt nii kodu- kui võõramaiseid söödavaid taimi, naudivad vaadet metsale ja suurlinnatuledest puutumatule tähistaevale.KUS?

Vahi on paik, kus aeg peatub.
Vahil võetakse külalisi vastu kui sõpru pidades oluliseks, et kõik saaksid end muinasjutulises miljöös tunda õndsa ja vabana.
Vahil oled Sa metsade rüpes hoitud.

Talu läheduses leidub mitmeid maaliliste maastikega matkaradu, vulisevaid ojasid ning kopratammesid, kus saab end ürgse energiaga laadida.

Vahil on ka omanäoline saun — see on segu suitsu- ning Vene saunast. Tegemist on kinnise kerisega saunaga, mida Vahi peremees kütab mitu tundi ette.

Saunas ei ole järjepidevalt kõrge temperatuur, vaid kuumus tuleb leili visates. Vahi saun on soositud eelkõige aurusauna austajate seas. Traditsioonide kohaselt käiakse saunas ilma kehakateteta ning ainult hea tujuga.


OSAVÕTT

LOOVUSEGA KOOSKÕLAS loometoa osavõtu maksumus on 275€ * inimese kohta, mille palume lahkelt registreerimissoovist teatamise järel täismahus ette maksta.

Peale ettemaksu laekumist paneme osavõtjate
e-postkasti teele registreerimiskinnituse ning hiljemalt 29. juuliks detailsema ürituseinfo.

Hinnas sisalduvad kuus ühist söögikorda ja laupäevane-pühapäevane teeaeg, majutus neljastes tubades (saunamaja ülakorrusel & glämpingutelgis) ning kõik vajalik mõnusa une jaoks, saunarituaal, materjalid / töövahendid loominguliste tegevuste tarvis.

Kõiki osalejaid ootab Vahile saabudes KINGITUS!

* Ürituse ärajäämise korral tagastatakse osavõtjatele kogu makstud summa viie tööpäeva jooksul.

REGISTREERIMINE

Kirjuta oma osavõtusoovist:
eva@fleurrustique.com

Või saada meile Instagram’is DM:

Vestleme suurima rõõmuga tööpäeviti ka telefonitsi, kui Sul juhtub küsimusi olema:
+372 5300 1440

VAHI talu

Kalliküla 68007
Valga maakond